Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski PUP wypłacił przedsiębiorcom już ponad 22 mln zł. Drugie tyle w drodze... - Powiat Wodzisławski

PUP wypłacił przedsiębiorcom już ponad 22 mln zł. Drugie tyle w drodze…

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. podsumował swoje dotychczasowe działania prowadzone na rzecz przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej.

pieniądze

PUP w Wodzisławiu Śl., realizując zadania na rzecz przedsiębiorstw, które poniosły straty ekonomiczne w związku z pandemią koronawirusa, oferuje pracodawcom finansowe formy pomocy. Na ich realizację urząd otrzymał 3 decyzje Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na kwotę 48 mln zł.  Wartość wszystkich złożonych do tej pory wniosków wynosi ok. 38,8 mln zł więc na dzień dzisiejszy środki z ministerstwa w pełni zabezpieczają zapotrzebowanie przedsiębiorców – informuje Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl.

Do tej pory w ramach tarczy antykryzysowej PUP na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców rozpatrzył pozytywnie 3894 wnioski i wypłacił 19,5 mln zł, co stanowi 78% wszystkich złożonych. Jednocześnie realizuje wnioski na pozostałe działania z pakietu antykryzysowego: dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorców samozatrudnionych (rozpatrzono pozytywnie 234 wnioski na kwotę 465,1 tys. zł) oraz dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców ( zrealizowano 257 wniosków i wypłacono kwotę 2,4 mln zł).

Kolejny nabór wniosków na dofinansowanie kosztów wynagrodzeń pracowników oraz kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez samozatrudnionych planowany jest na drugą połowę czerwca (od 15 do 28 czerwca). Nabór wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw prowadzony jest natomiast na bieżąco.