Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przedstawiciel śląskiego konwentu powiatów szefem Związku Powiatów Polskich - Powiat Wodzisławski

Przedstawiciel śląskiego konwentu powiatów szefem Związku Powiatów Polskich

Starosta bielski Andrzej Płonka został w czwartek, 17 stycznia, nowym prezesem Związku Powiatów Polskich.

konwent powiatów

17 stycznia 2019 r. podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP wybrano nowego Prezesa Zarządu ZPP. Został nim Andrzej Płonka, starosta bielski. Nowy szef największej organizacji skupiającej powiaty w Polsce od 1998 roku jest radnym Powiatu Bielskiego i od początku funkcjonowania samorządowego powiatu bielskiego członkiem Zarządu Powiatu. Andrzej Płonka jest również przewodniczącym konwentu śląskich powiatów, którego wiceprzewodniczącym jest starosta wodzisławski Leszek Bizoń.