Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowy Urząd Pracy z tytułem "Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023" - Powiat Wodzisławski

Powiatowy Urząd Pracy z tytułem „Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023”

28 listopada w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek, wyróżnień i nagród specjalnych laureatom VII edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy „Lider aktywizacji osób młodych 2023". Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim otrzymał nagrodę specjalną.

W konkursie zostało wyróżnionych 47 instytucji rynku pracy z całego kraju. Wśród nich znalazł się Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim, który otrzymał nagrodę specjalną i tytuł „Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023„. Nagrodę odebrała Grażyna Ostrowska, kierownik referatu pośrednictwa pracy. Celem konkursu “Lider Aktywizacji Osób Młodych” jest wyróżnienie tych instytucji, które w sposób niestandardowy i oryginalny podchodzą do rozwiązywania problemów młodych osób na rynku pracy. Wyróżnienia w konkursie od 2017 roku przyznaje Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM z siedzibą w Warszawie.

Przyznanie statuetki jest dla nas cennym wyróżnieniem. Nasz urząd szczególnie wspiera osoby młode w wejściu i odnalezieniu się na rynku pracy – również poprzez tak niestandardowe działania jak organizacja konkursu. Cieszymy się, że zostało to docenione przez Kapitułę konkursu – mówi Anna Słotwińska-Plewka, dyrektor PUP w Wodzisławiu Śląskim.

Rynek Pracy Bez Tajemnic

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim został nagrodzony za organizację konkursu wiedzy o rynku pracy „Rynek Pracy Bez Tajemnic„, który odbył się w marcu 2023 r. i był częścią obchodów 25-lecia powołania powiatu wodzisławskiego. Partnerem konkursu był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, zaś ekspertem zewnętrznym, zaproszonym do udziału w komisji konkursowej, Dariusz Graczyk z firmy Doradztwo Podatkowe Graczyk s.c. W konkursie wzięło udział 43 uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego. Pisaliśmy o tym tutaj (otwiera się w nowym oknie).