Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Młodzież odkrywała tajemnice rynku pracy - Powiat Wodzisławski

Młodzież odkrywała tajemnice rynku pracy

43 uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego uczestniczyło w konkursie „Rynek pracy bez tajemnic". Konkurs zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń.

Była to pierwsza edycja konkursu o tej tematyce, zainicjowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim. Uczestnicy wykazali się wiedzą m.in. z zawodów nadwyżkowych i deficytowych w powiecie wg barometru zawodów, Krajowego Funduszu Szkoleniowego, funkcjonowania Centralnej Bazy Ofert Pracy, działalności Europejskiego Pośrednictwa Pracy czy Ochotniczych Hufców Pracy.
Z pytaniami testowymi najlepiej poradził sobie Bartłomiej Kwaśnica z I LO w Wodzisławiu Śląskim, który zajął I miejsce w konkursie. Tuż za nim uplasowali się Julia Mika z II LO w Wodzisławiu Śląskim oraz Wiktoria Oleś z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Jury przyznało również dwa wyróżnienia, dla Grzegorza Achtelika z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach oraz Dominiki Leśnik z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.
Wydarzenie było częścią obchodów 25-lecia powołania powiatu wodzisławskiego i objęte zostało honorowym patronatem Starosty Wodzisławskiego. Ekspertem zewnętrznym zaproszonym do udziału w Komisji konkursowej był Dariusz Graczyk z firmy Doradztwo Podatkowe Graczyk s.c., w której laureaci konkursu będą mieli możliwość odbycia płatnego stażu.