Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Prove Your English - za nami 7. edycja konkursu - Powiat Wodzisławski

Prove Your English – za nami 7. edycja konkursu

II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim, Szkoła Podstawowa nr 28 w Wodzisławiu Śląskim oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie zorganizowali wspólnie VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Prove Your English. To konkurs skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

Tegoroczna edycja konkursu była rekordowa pod względem liczby uczestników.  W konkursie wzięło udział 98 uczestników z 32 szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: klasy siódme oraz klasy ósme. Ocenie podlegało rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych oraz znajomość środków językowych i funkcji językowych.

Po wykazaniu się wiedzą i umiejętnościami językowymi, uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych przygotowanych przez nauczycieli II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta Leszek Bizoń, który spotkał się z młodzieżą i wręczał nagrody laureatom.

Nazwiska laureatów:

Klasy siódme

• Dorota Irczyk z SSP nr 2 w Radlinie
  • Berk Ceyisakar z ZSP w Gorzyczkach
  • Maksymilian Rydz z SP nr 10 im. J. Korczaka w Wodzisławiu Śląskim

Klasy ósme

• Szymon Konieczny z SP nr 1 w Pszowie
  • Magdalena Krynicka z ZSP nr 7 w Wodzisławiu Śląskim
  • Paweł Herok z SP nr 1 w Wodzisławiu Śląskim

• Maciej Galas z SP nr 4 w Rydułtowach (klasa ósma)
  • Anna Murańska z SP im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie (klasa ósma)
  •  Franciszek Bienias z ZSP nr 6 w Wodzisławiu Śląskim (klasa ósma)