Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat zwrócił się o środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych - Powiat Wodzisławski

Powiat zwrócił się o środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Władze powiatu wodzisławskiego wystąpiły 31 lipca z wnioskiem do premiera o przekazanie prawie 7,3 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca starosta Leszek Bizoń odebrał z rąk parlamentarzystów symboliczny czek na tę kwotę. Zgodnie z procedurą wniosek najpierw trafił do wojewody śląskiego.

pieniądze

Początkowo inicjatywa nosiła nazwę Funduszu Inwestycji Samorządowych. Później zmieniono jego nazwę na Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Zgodnie z deklaracjami środki mają zostać przekazane samorządom do końca sierpnia.

Włodarze powiatu zwrócili się o przekazanie całej przyznanej puli, tj. 7 288 282 zł. Zgodnie z wytycznymi środki będzie można wykorzystać na inwestycje, a także inne niezbędne lokalnie działania. Wsparcie może być przeznaczone również na wkład własny do inwestycji finansowanych z udziałem innych środków publicznych.

Niezależnie od pieniędzy, o wypłatę których powiat już się zwrócił, starosta Leszek Bizoń zapowiedział, że Powiat Wodzisławski wystartuje również w konkursach, jakie mają zostać ogłoszone na drugą część środków Funduszu. W puli jest kolejne 6 mld zł. Zgodnie z doniesieniami medialnymi jeszcze w tym roku mają zostać ogłoszone dwa takie nabory.