Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat dofinansuje zakup dwóch wozów strażackich - Powiat Wodzisławski

Powiat dofinansuje zakup dwóch wozów strażackich

Zarząd i Rada Powiatu Wodzisławskiego podjęły decyzję o przeznaczeniu z budżetu Powiatu Wodzisławskiego kwoty 350 tys. zł na zakup dwóch wozów strażackich dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. Środki powiatu będą stanowiły wkład w projekt, dzięki któremu nowe pojazdy mają trafić do Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Wodzisławiu Śl. i w Rydułtowach.

Nowy wóz specjalistyczny dla strażaków zdjęcie poglądowe

Wodzisławska komenda straży pożarnej ubiega się u swoich przełożonych o zakup dwóch pojazdów. Wartość całego przedsięwzięcia oszacowano na ok. 2,5 mln zł. Około 600 tys. zł strażakom udało się pozyskać od gmin powiatu. Z kolei 1,4 mln zł ma pochodzić ze źródeł zewnętrznych, za które odpowiada Komenda Wojewódzka PSP. Z zebranych środków nie udałoby się zatem zakupić dwóch pojazdów.

Dzięki współpracy Zarządu Powiatu, Starosty Leszka Bizonia i Komendanta PSP w Wodzisławiu Śl. Marka Misiury oraz przy zgodzie Rady Powiatu, mimo trudnej sytuacji finansowej, w budżecie powiatu znalazły się środki w wysokości 350 tys. zł na wsparcie strażackiej inwestycji, które wystarczą na sfinansowanie wkładu do zakupu dwóch pojazdów. Dzięki temu do strażaków już niedługo powinny trafić nie jeden, a dwa wozy strażackie.