Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Odbiór dowodów rejestracyjnych pojazdów możliwy tylko w urzędzie - Powiat Wodzisławski

Odbiór dowodów rejestracyjnych pojazdów możliwy tylko w urzędzie

Wydział Komunikacji i Transportu powrócił do normalnej obsługi klientów. Bez przeszkód na terenie urzędu można załatwić sprawę dotyczącą rejestracji pojazdów i jednostek pływających, prawa jazdy oraz z zakresu transportu drogowego lub inżynierii ruchu. Chociaż hol i punkt informacyjny jest dostępny bez ograniczeń, to jednak na załatwienie każdej sprawy należy umówić się za pomocą internetowego kalendarza wizyt lub telefonicznie (z wyjątkiem złożenia zawiadomienia o zbyciu pojazdu, którego można dokonać w biurze obsługi). Nowością jest konieczność umówienia się także na odbiór dokumentów: prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.

dowód rejstracyjny

Do tej pory, w trakcie pandemii ograniczając liczbę odwiedzających, urząd po zakończonym postępowaniu wysyłał dokumenty na adres strony.  Od piątku (21 maja) w celu odbioru dowodu rejestracyjnego lub prawa jazdy należy zgłosić się w Wydziale Komunikacji i Transportu. Nie ma już możliwości dostarczenia dokumentów za pośrednictwem Poczty Polskiej. Należy także zwrócić uwagę, że liczba miejsc jest ograniczona i nie zawsze w szczególności w sprawach rejestracji pojazdów można załatwić sprawę od ręki.

Umawianie wizyt:

Godziny urzędowania: