Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Pisali listy, by zmienić czyjeś życie

Pisali listy, by zmienić czyjeś życie

Uczniowie  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl. już po raz szósty włączyli się w akcję pisania listów w obronie praw człowieka organizowaną w ramach działalności Amnesty International. W tym roku udało im się napisać aż 1200 listów.

maraton pisania listów

Celem Maratonu Pisania Listów jest wysłanie jak największej liczby listów i innych apeli do odpowiednich władz we wskazanych krajach tak, by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka. Odbywa się on corocznie w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wydarzenie łączy ludzi i zachęca do okazywania solidarności. W 2018 roku podjęto na świecie prawie 6 mln akcji. Tylko w Polsce w 854 miejscach (szkołach, bibliotekach, kawiarniach, biurach) napisano ponad 300 tysięcy listów!

–  W tym roku udało się nam napisać 1200 listów w obronie 10 osób. Wierzymy, że nasze słowa mają moc, a uczniowie wodzisławskiego „Tischnera” przyczynią się do poprawy sytuacji ludzi, których prawa zostały naruszone. Dziękujemy za organizację wydarzenia Samorządowi Szkolnemu oraz wszystkim wolontariuszom – podsumowuje maraton Wojciech Komorek, dyrektor ZSP.

To jednak nie koniec akcji w powiecie wodzisławskim. Już 12 grudnia Maraton Pisania Listów odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. Początek o godz. 10:00.