Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pierwszy transport pomocy dla uchodźców już w drodze - Powiat Wodzisławski

Pierwszy transport pomocy dla uchodźców już w drodze

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych w powiatowym magazynie trwało intensywne pakowanie do samochodu transportowego pomocy humanitarnej przekazanej Ukraińcom przez mieszkańców gmin powiatu wodzisławskiego.

kierowca wózka widłowego ładuje paletę do samochodu TIR, strażacy przejmująpaletę na pokładzie samochodu

W sumie zebrano aż 17 palet pomocy, głównie artykułów spożywczych, środków higienicznych, materiałów opatrunkowych, odzieży oraz chemii gospodarstwa domowego. Pomoc wyjechała do magazynu wojewódzkiego w Lublińcu, skąd będzie zadysponowana dalej.

Starosta Leszek Bizoń przyjechał rano podziękować strażakom oraz pracownikom starostwa, którzy zaangażowali się w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, a także lokalnym firmom, które wsparły starania powiatu. Wśród nich są: firma Kołoczek, która udostępniła bezpłatnie transport, firma Handlobud, która dostarczyła folię do pakowania oraz palety oraz firma Krzy-Ho Krzysztof Honisz, która również podarowała palety. Bez nich niemożliwe byłoby spakowanie wszystkich darów od mieszkańców powiatu.