Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jak rozmawiać z dziećmi i rodzinami z Ukrainy? Poradnik psychologiczny - Powiat Wodzisławski

Jak rozmawiać z dziećmi i rodzinami z Ukrainy? Poradnik psychologiczny

Polskie Towarzystwo Terapii EMDR, skupiające psychologów i innych specjalistów w zakresie interwencji kryzysowej i leczenia traumy, przygotowało krótki poradnik (ulotkę) dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy.

Kilka osób siedzi przy stole i rozmawia

Poradnik zawiera zwięzłe informacje, w jaki sposób komunikować się z osobami dorosłymi oraz dziećmi przybywającymi z Ukrainy. Na co zwracać uwagę, czego nie należy robić i mówić oraz jak zachowywać się w relacji z gośćmi, gdy zdecydowaliśmy się przyjąć ich pod własny dach – odpowiedzi na te i inne pytania zawiera ulotka.

Ulotka jak rozmawiać z rodzinami z Ukrainy