Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Wodzisław Śląski: KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ W WCK

Wodzisław Śląski: KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ W WCK

Warto złapać każdą okazję ku temu, by zrobić coś dla siebie. Tym razem okazję tę w mig mogą chwytać wszystkie panie, bowiem to im dedykowane będzie wydarzenie „Kobieta w roli głównej”, zaplanowane na 12 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury.

plakat - warsztatów "Kobieta w roli glównej"

Wrażliwość, precyzyjność, temperament i siła – czy to cechy, które mogą definiować kobietę? Być może. Na pewno są wspólnym mianownikiem warsztatów, jakie na sobotni czas przygotowało Wodzisławskie Centrum Kultury. A będzie to spotkanie ze sztuką różnorodną, bo ze sztuką rękodzieła, sztuką pracy nad ciałem i ze sztuką tańca. Pora na szczegóły.

Od godziny 10:00 do 12:00 trwać będą warsztaty współorganizowane z „TEB Edukacja” w Wodzisławiu Śląskim.

Makrama, czyli umiejętność zaplatania sznurków bez użycia drutów, szydełka czy igieł, ma swoje źródło w starożytnej Asyrii i Babilonii. Dziś zdolność ta ponownie spotyka się z wielkim zainteresowaniem, a ozdoby wykonywane zgodnie z jej założeniami, zdobią niejedno wnętrze, wykorzystywane są też w sztuce użytkowej i rękodziele. I temu ostatniemu poświęcone zostaną warsztaty w WCK. Zainteresowane panie własnoręcznie wykonają unikalne makramowe kolczyki, a doświadczeniem w tym zakresie służyć będą: prowadząca zajęcia Marzena Jobczyk i grupa słuchaczek z terapii zajęciowej.

W tym samym czasie, kolejna grupa uczestniczek popracuje nad ciałem i zdrowiem. Wszak nie od dziś wiadomo, jak ważne jest nie tylko to, by dobrze, oryginalnie wyglądać, ale i dobrze czuć się ze samą sobą. Podczas panelu treningowo-dietetycznego wszechstronną wiedzą dzielić się będzie wprawny trener personalny Tomasz Majewski.

Na warsztaty współorganizowane z „TEB Edukacja”, wstęp jest wolny, obowiązują jednak zapisy.
Swoistym spoiwem obu wymienionych warsztatów będzie trzecia propozycja, a mianowicie taneczna fiesta flamenco. Tu królować będzie rytm, namiętność i ekspresja, emanujące z tego, co jest sercem wywodzącego się z folkloru andaluzyjskich Romów, flamenco. Korzystając z warsztatów, zanurzysz się w taniec, który wyraża przede wszystkim emocje. Emocje, które są zawsze prawdziwe. Czy flamenco może stać się pasją na całe życie? Warto się o tym przekonać.

Dwugodzinne warsztaty poprowadzi Agnieszka Korbel, charyzmatyczna instruktorka tańca flamenco. Początek zaplanowano na godzinę 17:00, cena biletu na warsztaty wynosi 25 zł. Tu także obowiązują zapisy.
Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej (tel. 32 455 48 55). Zapisy: piak@wck.wodzislaw.pl.

Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych i uzależniona od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.