Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pierwszy odcinek Czarnieckiego na ukończeniu - Powiat Wodzisławski

Pierwszy odcinek Czarnieckiego na ukończeniu

Jest szansa, że jeszcze przed świętami wielkanocnymi kierowcy pojadą zmodernizowanym odcinkiem ul. Czarnieckiego na granicy Wodzisławia Śl. i Krostoszowic. Drogowcy planują na ten tydzień wykonanie nawierzchni asfaltowej. Wiele jednak zależy od warunków atmosferycznych.

Remont drogi - droga a na niej pracujące maszynu do utwardzania nawierzchni

Koszt modernizacji ok. 700 metrowego odcinka to w sumie 1,6 mln zł. Zostanie on sfinansowany z budżetów Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Wodzisławia Śl. przy udziale finansowym również Gminy Godów.

W ramach przedsięwzięcia drogę przebudowano i poszerzono. Powstało też jej odwodnienie. Na ten tydzień planowane jest wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne i nie wystąpią inne nieprzewidziane okoliczności jest szansa, że droga zostanie otwarta dla kierowców w najbliższy piątek.

Przypomnijmy, że inwestycja jest pierwszym etapem kompleksowej przebudowy ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. Przed trzema tygodniami informowaliśmy, że Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozyskał ponad 7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozbudowy Dróg na modernizację pozostałego ponad dwukilometrowego odcinka od tzw. Rynkocza, czyli skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką 933, czyli. ul. Jastrzębską.