Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym - Powiat Wodzisławski

Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym

Wczoraj we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych zabrzmiał pierwszy dzwonek. Dla powiatowych szkół i placówek oświatowych uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012 odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Od 1 września  ponad 6800 uczniów kształcić się będzie w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski. Wśród nich po raz pierwszy próg szkoły ponadgimnazjalnej przekroczyło ponad 1 500 uczniów.

– Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Kolejny rok pracy i nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń, poznawania i rozumienia otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju. Mam nadzieję, że będzie to rok udany, co najmniej taki jak ten, który minął – mówił podczas inauguracji roku szkolnego Starosta Tadeusz Skatuła.

Na uroczystą akademię do wodzisławskiej „budowlanki”  przybyli parlamentarzyści, przedstawiciele kuratorium oświaty, służb mundurowych, duchowieństwa, radni powiatowi, dyrektorzy i nauczyciele powiatowych szkół i placówek oraz uczniowie.Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Podczas akademii władze Powiatu podziękowały dyrektorom przechodzącym na emeryturę: Grażynie Szweda oraz Janowi Kopczyńskiemu za wieloletni wkład pracy pedagogicznej oraz zarządzanie szkołami. Nominację odebrali natomiast nowo powołani dyrektorzy szkół Izabela Widera i Bożena Rączka oraz dyrektorzy, którym przedłużono powierzone stanowiska: Anna Brachmańska – Uherek oraz Czesław Pieczka. Dodatkowo, 22 nauczycielom został wręczone akty nadania awansu nauczyciela mianowanego.

Nowy rok szkolny został  zainaugurowany  w szkole, która w bieżącym roku obchodzi 50 lecie istnienia. Społeczność szkolna podjęła sporo działań mających na celu uświetnienie tego Jubileuszu. Jednym z tych działań było wyłonienie patrona szkoły. Na wspólny wniosek organów wewnętrznych szkoły, Rada Powiatu Wodzisławskiego podjęła uchwały w sprawie nadania szkołom wchodzącym  w skład Zespołu Szkół Technicznych im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Tak więc z dniem 1 września uczniowie i słuchacze kontynuują naukę w placówce, której patronem został bohater i legenda II wojny światowej i czasów powojennych.

Wyjątkowy rok szkolny rozpoczęli również uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim . Z dniem 1 września w placówce tej działalność rozpoczęło liceum plastyczne.  Podczas inauguracji roku szkolnego, która dla tej szkoły odbyła się w Wodzisławskim Centrum Kultury ślubowanie złożyło  27 uczennic nowej klasy artystycznej.