Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ostrzeżenie: Gwałtowne wzrosty stanów wody - Powiat Wodzisławski

Ostrzeżenie: Gwałtowne wzrosty stanów wody

IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia dotyczące gwałtownych wzrostów stanu wody.

Ostrzeżenie hydrologiczne obowiązuje od godz. 12:52 w dniu 09.06.2022 do godz. 3:00 dnia 10.06.2022.

Obejmuje obszar: Odrę od Chałupek do Koźla, Opawę, Opawicę, Olza, Czadeczkę, Psinę, Rudę, Bierawę, Kłodnicę, Odrę od Koźla do ujścia Nysy Kłodzkiej, Stradunię, Osoblogę, Małą Panew, Nysę Kłodzką od Zb. Kozielno do Zb. Nysy, Nysę Kłodzką od Zb. Nysy do ujścia (opolskie, śląskie).

Jak przekazano w komunikacie, w obszarach występowania burz, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody, a miejscami również podtopienia. Na terenie województwa opolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów istnieje możliwość punktowego przekroczenia stanów ostrzegawczych.