Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ostrzeżenie drugiego stopnia przed wezbraniem dopływów górnej Odry - Powiat Wodzisławski

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed wezbraniem dopływów górnej Odry

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

znak

Data i godzina wydania: 29.07.2019 – godz. 12:51
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: BPH IMGW-PIB Wrocław Obszar Wrocław
INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:35
Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Stopień zagrożenia: 2
Ważność: od godz. 13:30 dnia 29.07.2019 do godz. 09:00 dnia 30.07.2019
Obszar: zlewnie dopływów górnej Odry (śląskie)
Przebieg: W rejonach występowania prognozowanych burz z opadami deszczu stany wody w rzekach będą miejscami szybko podnosić się, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych, zwłaszcza na rzekach górskich i podgórskich oraz w obszarach silnie zurbanizowanych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
Uwagi: Brak
Dyżurny synoptyk hydrolog: Kinga Strońska
Wiadomość SMS:
IMGW-PIB INFORMUJE:WEZBRANIE Z PRZEKROCZENIEM STANOW OSTRZEGAWCZYCH/2 zlewnie doplywow gornej odry (slaskie) od13:30/29.07.do09:00/30.07.2019 lokalnie