Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Orkiestra zagra w naszym powiecie - Powiat Wodzisławski

Orkiestra zagra w naszym powiecie

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, będzie miał miejsce 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańców powiatu wodzisławskiego czeka szereg koncertów i licytacji oraz kwesta do orkiestrowych puszek.

Podczas finału w Rydułtowach będzie można wylicytować m.in. grafikę autorstwa Wiesława Grąziowskiego, przedstawiającą dwór w Jedłowniku, gdzie swoją siedzibę ma obecnie  Dom Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śl. Obraz pójdzie „pod młotek” po godzinie 15:00.

Leszek Bizoń trzyma w rękach grafikę przedstawiającą dwór w Jedłowniku. Obraz znajduje się w brązowej ramie.
Grafikę na licytację przekazał starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

O tym, że wspieranie WOŚP ma sens, świadczy chociażby pomoc, jaką w ostatnich 5 latach z Fundacji pozyskały Szpitale w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śląskim. Są to między innymi aparat USG, RTG, respiratory, kardiomonitory, inkubatory, torby pediatryczne, łóżka szpitalne, stanowisko do resuscytacji o łącznej wartości prawie 1,5 mln zł.

W orkiestrowe granie od lat włączają się miasta gminy powiatu wodzisławskiego. Poniżej znajdziecie zestawienie, co, gdzie i kiedy w poszczególnych miejscowościach.

Program WOŚP w Rydułtowach – Rydułtowskie Centrum Kultury

• Od 15:00
  • występy lokalnych muzyków, uczniów rydułtowskich placówek oświatowych oraz grup artystycznych
  • wystąpią m.in.: Vojt Guitar, grupy przedszkolaków Odkrywcy i Tygryski z PP 3, młodzi artyści tańczący i śpiewający z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, grupa Dżepetto Squad z RCK Feniks.
  • gwiazdą wieczoru będzie rydułtowski zespół Coast Patrol
  • główne licytacje zaplanowano na godz. 16:05 oraz 18:00
  • od 15:09 do 15:12 transmisja na żywo na antenie ogólnopolskiej

Program WOŚP w Czyżowicach – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czyżowicach

• 9.30 Klub Sportowy META organizuje MORSOWANIE dla WOŚP na Ośrodku wypoczynkowym OLZA w Olzie
  • 14.00 55 Bieg Towarzyski oraz NW dla WOŚP na stadionie sportowym w Czyżowicach   (organizator Klub Sportowy M.E.T.A i Pagajos)
  • 14.45 występy uczniów klas I-III SP w Czyżowicach
  • 15.00-16.00 animacje dla najmłodszych z M&R EVENT
  • 15.00-16.00 Scrabblowy bieg z mapą (Las Czyżowicki)
  • 15.30-16.30 wielopokoleniowe warsztaty rękodzieła „Kartka z sercem” – możliwość wykonania kartek okolicznościowych
  • 15.30-17.00 pokaz siłowania na ręce – Armwrestling przygotowany przez Klub Sportowy Samson Marklowice (będzie możliwość spróbowania swoich sił na profesjonalnym sprzęcie pod okiem specjalistów)
  • 16.00 pierwszy pokaz pomocy w wykonaniu OSP Czyżowice
  • około 16.00 LICYTACJE
  • 15.00-18.00 rozliczanie wolontariuszy z puszkami

Program WOŚP w Lubomi – GOK Lubomia i OSP Lubomia

• 14:00 pokaz profesjonalnego zabezpieczenia powłok samochodów OSP
  • 15:00 szkolenie z pierwszej pomocy
  • 16:00 animacje dla dzieci
  • 17:00 pokazy gaśnicze
  • 18:00 licytacje

Program WOŚP w Wodzisławiu Śląskim – Rodzinny Park Rozrywki „3 Wzgórza”

• 9:00-15:00 – zbiórka krwi w krwiobusie RCKiK w Raciborzu.
    Od 11:00
  • zlot Food Truck’ów,
  • Wioska Fantasy GIT,
  • Foto budka,
  • WRM MC Poland ch. Wodzisław Śląski z motorami,
  • pokazy sztuk walki,
  • zabawy w wirtualnej rzeczywistości,
  • ratownictwo drogowe OSP,
  • pokaz pierwszej pomocy,
  • spacer z Clas’sic! Balanga Teatr,
  • licytacje,
  • 14:00 Bieg terenowy „Policz się z cukrzycą” na dystansie 5 km.
  • Od 14:00 koncerty:
  • Prosto,
  • NaRazie,
  • Koher,
  • Blend,
  • Roots Soldiers,
    20:00 światełko do nieba
  • Park miejski – szczelina przeciwlotnicza
    10:00-18:00 wystawa historyczna
  • Zawada
    11:00-13:00 przejazdy drezyną na pedały po historycznej linii kolejowej nr 192 Bełsznica – Zawada z Towarzystwem Entuzjastów Kolei.

Program WOŚP w Radlinie – Miejski Ośrodek Kultury

• Od 16:00 koncert i licytacje
  • Wystąpią: Grupa Artystyczna Przytup, Grupa Tańca Towarzyskiego Deja Vu, mażoretki Fenix, zespoły muzyczne Guitar Trio i Quatro Band

Program WOŚP w Pszowie – Miejski Ośrodek Kultury

• 16:10 pokazy taneczne Tornada
  • 16:20 licytacja
  • 16:30 występ Magdaleny Wydriński
  • 17:00 pokazy taneczne Tornada
  • 17:10 licytacja,
  • 17:30 występ Wojciecha Stołtnego,
  • 18:00 pokazy taneczne Tornada,
  • 18:10 licytacja,
  • 18:30 koncert zespołu Minefield Tapdance,
  • 19:30 koncert zespołu Hrust,
  • 20:15 Światełko do nieba w wykonaniu Isafiry (fire show)

Orkiestra zagra także w gminie Godów. Od 15:30 atrakcje będą czekać na boisku LKS „Olza” Godów.

Pełna lista sztabów zarejestrowanych w powiecie wodzisławskim znajduje się na stronie WOŚP (otwiera się w nowym oknie).

W tym roku WOŚP zbiera na walkę z sepsą.