Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wakacje. Skorzystaj z kalendarza czasu wolnego na naszej stronie - Powiat Wodzisławski

Wakacje. Skorzystaj z kalendarza czasu wolnego na naszej stronie

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Czas, gdy zwłaszcza dzieci i młodzież ma więcej wolnego czasu. Jak wśród wielu ofert spędzenia wolnego czasu znaleźć tę, która najbardziej nam odpowiada? Gdzie w najbliższy weekend organizowany jest ciekawy koncert, wystawa, przedstawienie teatralne lub kabaret? Gdzie znajdziemy dobrą propozycję artystycznych zajęć warsztatowych dla dzieci i dorosłych? My podpowiadamy: można skorzystać z kalendarza imprez na stronie internetowej Powiatu Wodzisławskiego.

grafika przedstawiająca człowieka korzystającego z komputera

Wielu z nas szukając interesującego wydarzenia przegląda sieć. Często odwiedza stronę internetową swojego ośrodka kultury. Jednak może się okazać, że w sąsiedniej miejscowości także czeka na nas jakaś interesująca propozycja. Jak to sprawdzić? Można oczywiście przeszukiwać Internet i przeglądać po kolei strony wszystkich ośrodków kultury czy ich portale społecznościowe. To dobry sposób, jednak zabiera trochę czasu.

My proponujemy, aby odwiedzić witrynę internetową Powiatu Wodzisławskiego www.powiatwodzislawski.pl. Tam w dziale „Czas wolny”, w jednym miejscu można przeglądać zapowiedzi wybranych imprez kulturalnych, ale też sportowych czy rekreacyjnych z terenu całego powiatu wodzisławskiego, a często również tych o większym zasięgu.

To efekt inicjatywy podjętej przed kilku laty przez Starostwo Powiatowe wspólnie z instytucjami kultury i niektórymi ośrodkami sportowymi. Przystąpiono wówczas do opracowania wspólnego kalendarza imprez kulturalnych, turystycznych i sportowych, które odbywają się na terenie powiatu.

Dziś można powiedzieć, że pomysł ten trafił na dobry grunt. Ośrodki kultury, organizacje społeczne, kulturalne czy sportowe a nawet pojedyncze zespoły artystyczne czy samorządy gospodarcze przesyłają do Starostwa propozycje organizowanych przez siebie wydarzeń, a tam zamieszczane są na stronie powiatu.

„Czas wolny” na stronie www.powiatwodzislawski.pl to miejsce wymiany informacji o ważnych i ciekawych wydarzeniach w naszym regionie, w których można wziąć udział. Proste, przejrzyste i nieskomplikowane.

Nie wiesz, jak sprawnie powiadomić o organizowanej przez siebie imprezie?

Do skorzystania z kalendarza zachęcamy jednak nie tylko uczestników imprez, ale i ich organizatorów. Jeżeli organizujecie np. ogólnodostępny festyn w swojej dzielnicy, zawody sportowe, a nawet ciekawą imprezę szkolną, której formuła przewiduje udział gości z zewnątrz, to też możecie zamieścić tam informację o swoim wydarzeniu!

Jak to działa? Bardzo prosto! Wystarczy na stronie powiatu odnaleźć Wydział Promocji, Kultury i Sportu (Samorząd>Starostwo Powiatowe>Wydział Promocji, Kultury i Sportu) i zapoznać się z krótkim regulaminem „Kalendarza imprez i wydarzeń odbywających się na terenie powiatu wodzisławskiego” (u dołu strony). Dalej, postępując zgodnie z wytycznymi regulaminu, na adres imprezy@powiatwodzislawski.pl przesłać informację która (jeżeli spełnia wymogi), zostanie zamieszczona w zakładce „Czas wolny”. Wszystko bezpłatnie!

Zachęcamy do korzystania!

Do pobrania:

1. Regulamin kalendarza imprez

Infografika zachęcająca do korzystania z kalendarza imprez na stronie powiatu, na zdjęciu człowiek korzystający z komputera ze zbliżeniem na monitor