Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski O Tatrach w bibliotece - Powiat Wodzisławski

O Tatrach w bibliotece

Od środy, 28 września, w filii nr 13 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl., która mieści się na os. XXX lecia, można podziwiać wystawę fotografii pt. „Moje wędrówki”. Jest to swoista wycieczka po najpiękniejszych zakątkach Tatr, a także po południowo – zachodniej części województwa śląskiego. Autorem zdjęć prezentowanych na wystawie jest Dominik Podsiedlik – fotograf – amator.

Wystawę zorganizował Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Perła” w Wodzisławiu Śl., który też zapewnił program artystyczny towarzyszący jej otwarciu. Była więc tradycyjna góralska muzyka  i recytacje poezji poświęconej Tatrom, a także przygotowany przez uczestników Ośrodka swojski poczęstunek.

W słowie wstępnym do wystawy autor zdjęć podzielił się swoimi wspomnieniami z wędrówek, a także przybliżył szczegóły organizacji tego typu wypraw. Przyznał, że jednym z bardziej emocjonujących zdarzeń podczas chodzenia po górach było spotkanie z niedźwiedziem, zaś ulubionym miejscem wycieczek jest Orla Perć – jeden z najtrudniejszych szlaków w polskich górach.

Dzięki uprzejmości wodzisławskiej Biblioteki wystawę można nieodpłatnie oglądać do 10 listopada 2011 r. Zapraszamy.