Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowa wystawa w galerii Art - Wladislawia - Powiat Wodzisławski

Nowa wystawa w galerii Art – Wladislawia

Nowa wystawa w galerii Art - Wladislawia

Uroczyste otwarcie wystawy, z udziałem starosty wodzisławskiego Ireneusza Serwotki, prezydenta Wodzisławia Śl. Mieczysława Kiecy i burmistrz Radlina Barbary Magiera odbyło się 4 października br.

Wystawa jest jednym z zadań realizowanych w ramach projektu Niepodległa 2018 i obchodów 100. lecia odzyskania Niepodległości.

To wspólny projekt, w którym uczestniczy Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, Radlińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej.

Wystawa skupia się wokół Franciszka Zarzeckiego i członków jego rodziny, którzy byli założycielami pierwszej polskiej księgarni w Wodzisławiu Śląskim.

Zapraszamy na ciekawą fotogalerię z otwarcia wystawy: