Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowa Rada Pożytku rozpoczęła działalność - Powiat Wodzisławski

Nowa Rada Pożytku rozpoczęła działalność

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego piątej kadencji. Z członkami i członkiniami rady spotkał się starosta Leszek Bizoń.

Rada działalności pożytku publicznego to ciało doradcze, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów dla potrzeb jednostki administracyjnej, przy której działa. Reprezentuje wobec władz powiatu interesy lokalnych organizacji pozarządowych. Jej członkowie są wybierani spośród kandydatur zgłaszanych przez przedstawicieli trzeciego sektora. W pracach rady uczestniczą też przedstawiciele rady i zarządu powiatu.

Dziękują Państwu za to, że zechcieliście zostać członkami Rady. Życzę, aby społeczna praca na rzecz powiatu i środowiska organizacji pozarządowych przynosiła Państwu dużo satysfakcji – mówił starosta Leszek Bizoń.

Obecna rada pożytku jest piątą w historii powiatu. Zasiadają w niej: Barbara Połednik, Alojzy Szymiczek (oboje jako przedstawiciele Rady Powiatu), Barbara Jasińska-Musik i Jan Zemło (jako przedstawiciele Zarządu Powiatu) oraz Donata Malińska (przedstawicielka Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku), Karina Powała (w imieniu KS Forma Wodzisław Śl.), Zbigniew Radecki (reprezentujący Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP) i Krystian Brawański (reprezentant Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr).