Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Niesiemy pomoc innym darując im swoją krew - Powiat Wodzisławski

Niesiemy pomoc innym darując im swoją krew

W miniony poniedziałek, 28 listopada, już po raz kolejny w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się zbiórka krwi. Tego dnia łącznie krew oddały 102 osoby w tym 20 kobiet, dzięki czemu pobrano ponad 45 litrów. Do jej oddania zgłaszali się nie tylko uczniowie, nauczyciele, ale i absolwenci szkoły. Jak zawsze profesjonalnego poboru dokonało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza.

Akcje oddawania krwi w „budowlance” organizowane są systematycznie, co dwa miesiące. Młodzi ludzie rozumieją potrzebę niesienia pomocy innym, dlatego do tej pory zorganizowano już 75 takich akcji, w których ogółem oddano ponad 2600 litrów  krwi. Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim regularnie uczestniczy także w  Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Honorowym Krwiodawstwie za każdym razem plasując się w ścisłej czołówce. Kolejna zbiórka krwi w tej szkole odbędzie się 13 lutego 2012 roku, do udziału w której serdecznie zapraszamy już dziś!

Podobna akcja odbyła się 22 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach, gdzie tak jak w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim połączona została  z projektem „Zdrowie i pomoc społeczna w Polsce i w Niemczech: pomiędzy profesjonalizacją i instytucjonalizacją”. Chętnych nie brakowało, w zbiórce udział wzięło 55 osób. Tego dnia bank krwi został zasilony o 21,5 litra.