Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Narodowe czytanie w Starostwie Powiatowym - Powiat Wodzisławski

Narodowe czytanie w Starostwie Powiatowym

Nasz urząd włączył się w akcję Narodowego Czytania. Katarynkę” Bolesława Prusa przeczytało 9 reprezentantów Powiatu Wodzisławskiego: Leszek Bizoń, Iwona Miler, Michał Lorek, Kornelia Newy, Arkadiusz Łuszczak, Maria Lach, Agnieszka Lepiorz, Piotr Skowronek i Katarzyna Zollner-Solowska.

narodowe czytanie w starostwie

Już po raz ósmy, w ramach akcji Narodowe Czytanie, wspólnie czytano w całej Polsce wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku był to zbiór zatytułowany Nowele polskie.  Para prezydencka zaproponowała dzieła wybitnych polskich twórców, takich jak: Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa, Bolesław Prus, Władysław Stanisław Reymont, Henryk Rzewuski, Brunon Schulz, Henryk Sienkiewicz i Stefan Żeromski.

Wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa, którą wspólnie odczytali przedstawiciele Powiatu Wodzisławskiego – w tym zarządu powiatu, naczelnicy wydziałów oraz dyrektorzy szkół.

Zapraszamy do wysłuchania.