Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: "CHOTOMALIA" W BIBLIOTECE - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: „CHOTOMALIA” W BIBLIOTECE

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim z radością informuje, że otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do projektu "Wodzisławskie Chotomalia", realizowanego od września do grudnia.

plakat chotomalia w biliotece

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 5-10 lat i ma uświetnić 90. rocznicę urodzin Wandy Chotomskiej, wybitnej pisarki i poetki dziecięcej.

Poprzez szereg działań które toczyć się będą w Bibliotece Centralne i na filiach, chcemy młodym Czytelnikom na nowo odkryć cudowny świat wierszy i opowieści Autorki.Spotkania autorskie, konkurs recytatorski, plastyczny, wystawa, głośne czytanie utworów autorki mają zachęcić dzieci i ich opiekunów do odkrywania na nowo książek Wandy Chotomskiej, ale również zachęcić do sięgania po literaturę innych wspaniałych polskich autorów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny po uprzednim zgłoszeniu chęci udziału w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży

Serdecznie zapraszamy!