Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Myślą o przyszłości - Powiat Wodzisławski

Myślą o przyszłości

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim podpisał porozumienie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu.

podpisanie porozumienia o współpracy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu

Na myślenie o swoje przyszłości zawodowej, karierze i rozwoju nigdy nie jest za późno. Rozumieją to nauczyciele i uczniowie wodzisławskiego Ekonomika, nieustannie poszukując inspiracji, motywacji i partnerstwa zewnętrznego, które ten rozwój wzbogaci.

7 listopada dyrektor ZSE Maria Lach podpisała porozumienie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu. W imieniu uczelni umowę podpisała dr inż. Joanna Sokołowska-Moskwiak. Dzięki współpracy uczniowie będą mogli korzystać z wykładów rektorskich, wykładów otwartych, programów edukacji dla młodzieży, zajęć prowadzonych przez pracowników uczelni, a także badań kół naukowych. Szczególnie uzdolnieni uczniowie Ekonomika zostaną również objęci systemem opieki naukowej (tutorskiej) przez wykładowców z PWSZ.

Pierwsze efekty porozumienia już są. Wczoraj młodzież wzięła udział w wykładzie dr. inż. Adama Bednarskiego, zatytułowanym „Z architekturą przez stulecia”, a nawiązującym do zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie w ciekawy i inspirujący sposób zostali zapoznani ze zmianami architektonicznymi Wodzisławia Śl., Raciborza i okolic na przestrzeni ostatniego stulecia.