Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich należały do zawodniczek MKS Wodzisław - Powiat Wodzisławski

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich należały do zawodniczek MKS Wodzisław

W dniach 14-20.02.2011 w Zakopanem odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach narciarskich. Jest to najważniejsza impreza dla juniorek i juniorów w Polsce, gdzie przyznawane są tytuły Mistrza Polski. Młode biegaczki MKS Wodzisław zdobyły aż 6 medali w tym 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy, zajmując w klasyfikacji medalowej drugie miejsce w Polsce.

Dla MKS Wodzisław dwa złote i dwa srebrne medale zdobyła Sabina Śpiewak, a młodsza Dominika Bielecka wywalczyła 2 złota i 1 brąz. Już w pierwszym dniu zawodniczki zdominowały konkurencję w biegu sprinterskim na dystansie 1km stylem klasycznym Dominika Bielecka zdobyła Mistrzostwo Polski a Sabina Śpiewak wice mistrzostwo Polski. W drugim dniu potwierdziły, że medale zdobyte dzień wcześniej nie były przypadkiem dokładając kolejne dwa. Tym razem Mistrzynią Polski na dystansie 5km stylem klasycznym została Sabina Śpiewak a Dominika Bielecka zajęła 3 miejsce. Kolejny dzień zmagań na mistrzostwach Polski w stylu dowolnym na dystansie 7,5km przyniósł kolejny srebrny medal Sabinie Śpiewak a Dominika w tym biegu zajęła 7 miejsce. W ostatnim dniu Mistrzostw Polski odbyły się biegi sztafetowe na dystansie 6 x 1 km stylem dowolnym i tu zawodniczki MKS Wodzisław potwierdziły, że są absolutnie najlepsze w Polsce w swojej kategorii wiekowej dokładając złoty medal i kolejny tytuł Mistrzyń Polski dla zawodniczek MKS Wodzisław. Obie zawodniczki zostały multimedalistkami tych mistrzostw  zdobywając najwięcej medali wśród medalistów. Jest to niewątpliwie największy sukces biegaczy MKS Wodzisław w historii ale także sportu wodzisławskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i nie tylko. „Trafiłem na idealne dziewczyny, które całkowicie poświęciły się dla sportu i nauki bo oprócz bardzo wysokiego poziomu sportowego są to wzorowe uczennice w nauce” – skomentował trener zawodniczek Krzysztof  Skorupa. Z naszej strony serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów