Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Medale w dyscyplinach zimowych - Powiat Wodzisławski

Medale w dyscyplinach zimowych

Trzy złote i jeden srebrny medal w narciarstwie biegowym wywalczyli zawodnicy sekcji „Tygrysy” z Gorzyc.

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych naszego regionu, w tym drużyna „Tygrysy” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gorzycach, rywalizowali w dyscyplinach zimowych podczas VII Regionalnego Mityngu w Narciarstwie Biegowym i I Regionalnego Mityngu w Biegu na Rakietach Śnieżnych Olimpiad Specjalnych. W zawodach, które odbyły się  w Rybniku – Kamieniu wzięło udział ponad 40 zawodników.

Sportowe zmagania rozpoczęły biegi preeliminacyjne w narciarstwie biegowym na dystansie 50,100 i 500 m oraz na rakietach śnieżnych na dystansie 50 i 100 m. Po uroczystej ceremonii otwarcia rozpoczęły się natomiast biegi finałowe, którym towarzyszyły największe emocje. Szczególnym zainteresowaniem wśród widzów cieszyły się biegi na rakietach śnieżnych, gdyż wcześniej nie każdy miał okazję podziwiać tę widowiskową dyscyplinę.

Z medalami wróciły gorzyckie „Tygrysy”. Damian Mąkos i Marian Dylewski zdobyli I miejsca w biegu na 100m, Tomasz Szlachta zajął I miejsce w biegu na 50m, z kolei Bożena Kwaśnica wywalczyła II miejsce w biegu na 50m.  Wszyscy zawodnicy mają szansę wystartować w Regionalnych  Igrzyskach Olimpiad Specjalnych na Kubalonce, które rozpoczną się 24 lutego.