Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Koronawirus. Starostwo podejmuje działania zapobiegawcze - Powiat Wodzisławski

Koronawirus. Starostwo podejmuje działania zapobiegawcze

W celu zmniejszenia ogólnego ryzyka rozpowszechniania się koronawirusa, wprowadzamy zmiany w bezpośredniej obsłudze interesantów. Dotyczą one w szczególności tych wydziałów, które dziennie odwiedza znaczna liczba klientów. Apelujemy też do mieszkańców i ich zdrowego rozsądku: do urzędu przychodźcie w ostateczności.

koronawirus baner

Unikanie dużych skupisk ludzkich to podstawowa zasada zapobiegania epidemiom. Tymczasem przez siedziby lokalnych urzędów codziennie przewijają się tysiące osób. To więcej niż w placówkach ochrony zdrowia czy aptekach. Z tego powodu w trosce o zdrowie własne i innych najlepiej wizytę w urzędzie odłożyć. Gdy jednak nie jest możliwe, warto spróbować załatwić sprawę elektronicznie. Podpisy elektroniczne, profile zaufane – to funkcjonalności, których coraz więcej osób używa. Warto z nich skorzystać w relacjach z urzędem. Jeśli jednak takiej możliwości nie ma – lepiej najpierw skonsultować się telefonicznie, ustalić wizytę i przybyć do urzędu na konkretny dzień i godzinę. Wszystko po to, by czas przebywania w urzędzie ograniczyć do niezbędnego minimum.

Gdy jest się już w urzędzie, należy przestrzegać zasad w nim obowiązujących, a te z powodu groźby rozprzestrzenienia się koronawirusa w ostatnim czasie uległy zmianom – również w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników, we wszystkich punktach obsługi klienta wprowadzono zasadę obsługi jednej osoby przy stanowisku.

Uprasza się też mieszkańców o zachowanie bezpiecznych dystansów pomiędzy poszczególnymi osobami (co najmniej metr). Klienci urzędu nie powinni się również dziwić na widok urzędników w rękawiczkach ochronnych czy osób, które będą dezynfekować blaty, stoliki, kontuary itp. Od czasu do czasu mieszkańcy mogą być też świadkami dezynfekcji całych biur. Prosimy o zrozumienie i o niepanikowanie. Robimy to nie dlatego, że podejrzewamy kogoś o chorobę, ale po to, by maksymalnie ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Przypominamy też, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wodzisławiu Śl. uruchomiła całodobową infolinię. Pod numerem 601-499-841 można uzyskać informacje na temat koronawirusa i tego, jak się zachować.