POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Konkurs Historyczny "II wojna światowa 1939 – 1945 – Kampania wrześniowa 1939"

27 marca 2009 r.w Powiatowy Centrum Konferencyjnym przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Historycznego "II wojna światowa 1939 -1945". Organizatorami konkursu byli nauczyciele ZST: Grzegorz Kamiński i Krzysztof Witosz wraz z Wydziałem Oświaty Starostwa Powiatowego.

W konkursie wzięło udział 6 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy dotyczył testu sprawdzającego wiedzę uczestników z zakresu historii Polski w okresie od stycznia do października 1939 r. Po jego zakończeniu została wyłoniona grupa najlepszych uczniów (po dwóch z każdej szkoły), którzy rywalizowali między sobą w oparciu o formułę teleturnieju  „Jeden z dziesięciu”.

  • I miejsce zajął Michał Kuźnik – uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego  (opiekun Beata Godoś),
  • II miejsce zajął Bartosz Krupa z Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. (opiekun Patryk Czyż),
  • III miejsce przypadło Krzysztofowi Romanowskiemu z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. (opiekun Beata Rudnicka).

Po konkursie historycznym nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, zorganizowanego przez działające w ZST  kółko fotograficzne Alfa. Jury w składzie: Poseł na Sejm RP Ryszard Zawadzki,  Poseł na Sejm RP Adam Gawęda, dyrektor ZST Czesław Pieczka, fotograf Barbara Niewiem oraz przedstawiciel organizatorów Grzegorz Kamiński wyłoniło spośród 19 nadesłanych prac trójkę zwycięzców:

  • I miejsce: Karina Kozub z ZSP Pszów za pracę „Tory losu”,
  • II miejsce: Dawid Guzy z ZSZ Pszów za pracę „Radoszowska”,
  • III miejsce: Anna Derleta z ZST za pracę „Śląskie marki”.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele ZST: Ksenia Tosta, Waldemar Olszewski, Grzegorz Kamiński. Pamiątkowe nagrody zwycięzcom obu konkursów wręczyli posłowie: Ryszard Zawadzki i Adam Gawęda. Były to nagrody rzeczowe wraz z biletem wyjazdu do Warszawy dla uczesników konkursu historycznego.