Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Koncert jubileuszowy „Witaj Polsko!” zawitał do DPS Gorzyce - Powiat Wodzisławski

Koncert jubileuszowy „Witaj Polsko!” zawitał do DPS Gorzyce

W poniedziałek 19 września w powiecie wodzisławskim podsumowano artystyczne obchody 100. rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Tym razem artyści zagrali dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz osób chorych.

Uczestnicy koncertu

Na scenie Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach wystąpił zespół Roszak Show i goście. Oprócz Marcina Roszaka mogliśmy zobaczyć m.in. Emilię Szwarc. Para wokalistów porwała publiczność. W drugiej, biesiadnej części koncertu, śpiewała już cała sala.

Do gorzyckiego domu zjechali podopieczni ośrodków wsparcia i domów pomocy społecznej z powiatu wodzisławskiego i Raciborza. Przybyli także członkowie Honorowego Komitetu Organizacyjnego obchodów wraz z senator Ewą Gawędą oraz starostą Leszkiem Bizoniem.

Foto i tekst: R. Jabłoński; oprac. BKI