Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Gimnazjalisto! Już jest aktualny informator naborowy do szkół - Powiat Wodzisławski

Gimnazjalisto! Już jest aktualny informator naborowy do szkół

- "Przygotowaliśmy dla Was - absolwentów gimnazjów jak i Waszych rodziców informator z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017 do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wodzisławski. Mamy nadzieję, że wiedza o rodzajach i typach szkół ponadgimnazjalnych pozwoli Wam dokonać rozsądnego wyboru szkoły, w której będziecie uczyć się zawodu lub przygotowywać do dalszej edukacji na studiach wyższych" - piszą do gimnazjalistów starosta Ireneusz Serwotka i członek zarządu Danuta Maćkowska, nadzorująca Wydział Oświaty.

Informator naborowy, który wydawany jest przez wodzisławskie Starostwo Powiatowe od 2000 roku, zawiera komplet danych o ofercie edukacyjnej powiatowych szkół. Absolwenci gimnazjów znajdą w nim niezbędne informacje m.in. o szkołach, kierunkach kształcenia, liczbie miejsc, a także o zasadach rekrutacji. Tegoroczne wydanie informatora firmuje okładka zaprojektowana przez uczennicę Liceum Plastycznego, Martynę Milewską.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą powiatowych szkół, a także do odwiedzania ich podczas dni otwartych, jak również do śledzenia ich stron internetowych. Zapraszamy również na spotkanie z doradcą zawodowym w Szkolnym Ośrodku Karier funkcjonującym w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Szkolnej 1. Pomoże on odpowiedzieć na pytania związane z wyborem dalszego kształcenia.

Dodatkowo, by pomóc w podjęciu decyzji o dalszym kształceniu w szkole ponadgimnazjalnej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wodzisławiu Śl. organizuje już po raz czternasty Targi Edukacyjne. W tym roku odbędą się one 21 kwietnia 2016 r. od 10:00 do 16:00 w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, wychowawców i nauczycieli.

Informator już wkrótce trafi do wszystkich gimnazjów na terenie powiatu. Można go też pobrać na stronie: http://www.powiatwodzislawski.pl/dla-mieszkanca/informator-naborowy-do-szkol