Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zobacz jak twój 1% wpływa na twoje życie - Powiat Wodzisławski

Zobacz jak twój 1% wpływa na twoje życie

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi przygotowało specjalną prezentację, mającą na celu zachęcenie mieszkańców, by swój 1% zostawili w miejscu, w którym codziennie funkcjonują.

Zostaw swój 1% w powiecie - plakat autorstwa Martyny Malitowskiej

W tym roku z terenu powiatu wodzisławskiego na ministerialnej liście organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% znalazło się dziewiętnaście stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych i ochotniczych straży pożarnych. Dodatkowo na naszym terenie zarejestrowanych jest siedem oddziałów organizacji ogólnopolskich, na rzecz których również można podarować część swojego podatku.

Z apelem, aby mieszkańcy korzystali z możliwości przekazania 1% na rzecz organizacji pozarządowych, a pieniądze ofiarowali lokalnym stowarzyszeniom i fundacjom od lat zwracają się samorządowcy oraz same organizacje. Powiatowe instytucje we współpracy z innymi podmiotami wielokrotnie organizowały też  kampanie na rzecz pozostawienia swojego podatku w miejscu, w którym mieszkają. Owocem jednej z nich jest m.in. plakat autorstwa Martyny Malitowskiej firmujący kampanię. Powstała też specjalna zakładka na stronie internetowej www.powiatwodzislawski.pl, a podczas niedawnego Festiwalu Organizacji Pozarządowych na wodzisławskim Rynku funkcjonowało specjalne stanowisko informacyjne.

Teraz urzędnicy starostwa postanowili pójść o krok dalej i pokazać mieszkańcom powiatu jak wiele dobrego lokalne organizacje pozarządowe potrafią zrobić dzięki środkom pozyskanym z 1%. W tym celu rozpoczęto prace nad specjalną prezentacją. Do udziału zaproszono wszystkie podmioty uprawnione do otrzymania środków z podatku. Nie wszystkie organizacje z tej możliwości skorzystały, jednak to, co zawiera prezentacja i tak jednoznacznie wskazuje, że warto swój 1% zostawić w powiecie wodzisławskim.

ZOBACZ jak Twój 1% wpływa na Twoje życie! – PREZENTACJA (PDF 1,32 MB)