Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Chcą szyć maseczki, poszukują materiałów. Pomóżmy - Powiat Wodzisławski

Chcą szyć maseczki, poszukują materiałów. Pomóżmy

Informujemy, że w naszym powiecie zawiązała się kolejna inicjatywa społeczna, której członkowie chcą szyć maseczki ochronne dla szpitali w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Organizatorzy akcji poszukują materiałów, z których owe maseczki mogłyby powstać.

maseczka

Poszukiwane są:

• tkaniny 100% bawełna, najlepiej białe lub błękitne,
  • flizelina,
  • nici,
  • sznurek bawełniany oraz
  • gumka odzieżowa do szerokości 1 cm.

Co ważne maseczki zostaną szpitalom przekazane nieodpłatnie!

Wszystkie osoby czy firmy, pragnące włączyć się do akcji poprzez przekazanie takich materiałów proszone są o kontakt telefoniczny pod nr: 733-144-611. Materiały można też dostarczać m.in. do:

• Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śl. przy ul. Wałowej 30 (budynek dawnej Interny III) od poniedziałku do piątku od 7:00 do 14:00,
  • Ośrodka Caritas – Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Połomi przy ul. Centralnej 48 (budynek dawnego probostwa).