Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 16.12.2023 Wodzisław Śląski: Grudniowe spotkanie z kaligrafią - Powiat Wodzisławski

16.12.2023 Wodzisław Śląski: Grudniowe spotkanie z kaligrafią

16 grudnia o godz. 10:00 zapraszamy do Wodzisławskiego Centrum Kultury na ostatnie w tym roku spotkanie z pięknym liternictwem.

Warsztaty kaligrafii

Na najbliższych dwugodzinnych warsztatach będzie możliwość nauki pisania brush penem (tzw. brush lettering) oraz stalówką ściętą (styl: foundational). Uczestnicy spotkania będą mogli wybrać narzędzie, którym zechcą rozpocząć lub kontynuować naukę. Prowadząca warsztaty Monika Kruczek zadba, by dostosować poziom trudności do umiejętności każdej osoby biorącej udział w wydarzeniu, podpowiadając, nad czym pracować i co poprawić. – Kaligrafowanie nie lubi pośpiechu i presji, a dla staranności efektu wymagane jest pisanie jak najwolniejsze – tłumaczy.

Nowo wyuczone umiejętności będą mogli wykorzystać tworząc zakładkę do książki lub kartkę okolicznościową, posługując się błyszczącymi farbkami. Wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć dostępne będą na miejscu.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 45 zł. Zapisy przyjmowane są do 11 grudnia 2023 r. pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.