Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 100 lat Warner Bros. w Pegazie - Powiat Wodzisławski

100 lat Warner Bros. w Pegazie

Wyprodukowali „Casablankę”, „Bullita” i „Chłopców z ferajny”, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner.

100 lat Warner Bros. w Pegazie

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Kino Pegaz wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych.

Już od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię.

W wodzisławskim kinie Pegaz zaczniemy od tytułu legendy, który zna chyba każdy, choćby ze słyszenia – „Przeminęło z wiatrem”, o którego prawa do sfilmowania słynnej powieści Margaret Mitchell biły się największe wytwórnie, a którego ekranizacja uznawana jest powszechnie niemal za ideał! Gramy w niedzielę, 30 kwietnia o 18:30.

„Przeminęło z wiatrem” reżyseria: Victor Fleming [melodramat, +15, 238 min.]

Opis filmu: Ekranizacja bestsellerowej powieści Margaret Mitchell. W 1939 r. arcydzieło Davida O. Selznicka, zdobywca Nagrody Akademii®, olśniło publiczność i zdefiniowało czym powinien wyróżniać się hollywoodzki hit: odważnym filmowaniem, pełnym rozmachu, pasji, dramatu i ponadczasowego romansu. Film zdobył 14 nominacji do Oscara i aż 9 statuetek: w tym dla najlepszego filmu, za role aktorskie dla Vivien Leigh i Hattie McDaniel (pierwsza Afro-Amerykanka), reżyserię, scenariusz, scenografię, montaż, zdjęcia i twórcze wykorzystanie taśmy barwnej.

W nadchodzących miesiącach na ekranie Pegaza wyświetlone zostaną takie tytuły Warnera jak: „Sokół Maltański” (1/05 o 19:00) , „Powiększenie”(24/05 o 19:00), „Bonnie i Clyde”, „Bullitt”, „Wejście Smoka”, „Wszyscy Ludzie Prezydenta”, „Chłopcy z Ferajny”, „Bez Przebaczenia”, „Urodzeni Mordercy”, „Skazani na Shawshank”,  „Sok z Żuka”, „Duch”, „Oczy Szeroko Zamknięte” oraz  „Wielki Gatsby”.

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na: https://biletyna.pl/film/Przeminelo-z-wiatrem/Wodzislaw-Slaski

Kino Pegaz mieści się w budynku Wodzisławskiego Centrum Kultury przy ul. Kubsza 17

Organizator przeglądu: Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Zdjęcia: COPYRIGHT (C) 1939 TURNER ENTERTAINMENT CO., A TIME WARNER COMPANY. ALL RIGHTS RESERVED.