Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Ekonomik” mistrzem powiatu w piłce halowej - Powiat Wodzisławski

„Ekonomik” mistrzem powiatu w piłce halowej

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl. zwyciężyli we własnej hali w Mistrzostwach Powiatu Wodzisławskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Halowej Chłopców rozegranych 1 grudnia 2011r.

W turnieju udział wzięło ponad 70 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Najlepszy zespół w grupie awansował do wielkiego finału. Drugie miejsce w grupie premiowane było grą w małym finale. Jako pierwszy rozegrano mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się drużyny Zespołu Szkół w Gogołowej oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli uczniowie z Pszowa.

W meczu o pierwsze miejsce zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych, pokonując Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rydułtowach 4:1. Wielki finał był prawdziwą piłkarską ucztą i stał na bardzo wysokim poziomie, co podkreślił również na zakończeniu turnieju Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego – Dariusz Prus.

Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody.

Wyniki:

I miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych im. O. Langego w Wodzisławiu Śl.

II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rydułtowach

III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie

IV miejsce – Zespół Szkół w Gogołowej

V – X miejsce – Zespół Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie

– Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.

– Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl.

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl.

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach