Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy na "Niezapominajkę" poświęconą Jonaszowi Kofcie - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy na „Niezapominajkę” poświęconą Jonaszowi Kofcie

Już jutro, 7 kwietnia, Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach organizuje na scenie Rydułtowskiego Centrum Kultury kolejny finał Festiwalu Piosenki "Niezapominajka". W tym roku bohaterem jest Janusz Kofta i jego twórczość.

Festiwal „Niezapominajka” to powiatowy konkurs piosenki oraz przegląd twórczości artystów polskiej sceny muzycznej, którzy już odeszli. Występujący to młodzież szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci z terenu powiatu wodzisławskiego oraz powiatów ościennych. Z roku na rok impreza przyciąga coraz większą rzeszę uczestników.

W tym roku widzom zaprezentują się wyłącznie panie. W wyniku eliminacji, które odbyły się 7 lutego 2017 r., osiem uczestniczek otrzymało prawo występu w finale IX Festiwalu. Przy akompaniamencie zespołu, wykonają one po dwa utwory z repertuaru legendarnego Jonasza Kofty. Konkurs rozstrzygnie profesjonalne jury złożone z muzyków i nauczycieli śpiewu.

Gościem specjalnym Festiwalu będzie Jakub Blokesz.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich
w Rydułtowach przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wodzisławiu Śl., Miastem Rydułtowy oraz Szkołą Muzyczną w Rydułtowach.

Wstęp wolny!