Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Z wiedzy o Policji są najlepsi - Powiat Wodzisławski

Z wiedzy o Policji są najlepsi

W czwartek, 25 maja 2017 r., w Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach odbył się konkurs o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim i Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach w zakresie wiedzy i umiejętności policyjnych.

Patronatem nad wydarzeniem sprawowało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl.

Celem konkursu było m.in. wzmocnienie motywacji oraz zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do czynnego zainteresowania pracą w służbach mundurowych, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz popularyzacja aktywności fizycznej. Równie ważna była integracja środowiska uczniowskiego oraz promocja Policji oraz klas mundurowych.

Do udziału w Konkursie zgłosiło się 5 szkół ponadgimnazjalnych, z których każda wystawiła po dwie dwuosobowe drużyny. Łącznie w Konkursie udział wzięło 20 zawodników z Liceum Ogólnokształcącego w Gogołowej, Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach, II LO w ZSZ nr 2 w Knurowie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.

W konkursie zwyciężyli reprezentanci gospodarzy: Piotr Dzierżęga i Patryk Honisz. Na drugiej pozycji sklasyfikowani zostali uczniowie ZSET w Gliwicach Kamil Wojtaczka i Kacper Przeradzki. Ostatnie miejsce na podium zajęła młodzież LO w Pyskowicach: Krzysztof Żeno i Łukasz Ptak. Dodatkowo wyróżniono nagrodami rzeczowymi najlepszych zawodników indywidualnie. W teście wiedzy bezkonkurencyjny okazał się Patryk Honisz z LO w Rydułtowach, a w teście sprawności fizycznej – Szymon Wrzeciono z LO w Pyskowicach

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Tekst: A. Jendrysik, fot. K. Lindner i P. Żmijewska; oprac. WPR