POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć

Wodzisławscy strażacy wicemistrzami Śląska w futsalu!

Od 16 do 17 listopada 2017 r. w halach sportowych w Lubomi i Syryni odbywały się XXV Halowe Mistrzostwa Śląska Strażaków PSP w Futsalu o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Reprezentacja strażaków w Wodzisławiu Śl. zajęła w nich - podobnie jak w 2015 r. - drugie miejsce!

Oprócz drużyny gospodarzy w składzie: Adam Jachimowicz, Wojciech Dzierżenga, Robert Żbikowski, Rafał Obara, Adam Burek, Tomasz Starowicz, Jacek Bażan, Tomasz Kamczyk, Adam Szetlak, Krzysztof Masarczyk do rozgrywek zakwalifikowało się jeszcze 20 innych reprezentacji miejskich i powiatowych komend straży pożarnej z Bytomia, Zawiercia, Świętochłowic, Częstochowy, Jaworzna, Gliwic, Tychów, Zabrza, Jastrzębia- Zdroju, Żywca, Rybnika, Bielska-Białej, Myszkowa, Pszczyny, Katowic, Raciborza, Będzina i Chorzowa, a także z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach i Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Wodzisławscy strażacy byli gospodarzami imprezy już po raz drugi. Organizacyjnie wsparły ich m.in. Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Gminy w Lubomi oraz Młodzieżowy Klub Piłkarski ODRA CENTRUM w Wodzisławiu Śląskim, a patronatem honorowym wydarzenie objął starosta Ireneusz Serwotka oraz wójt Lubomi Czesław Burek

Turniej rozgrywany były na dwóch arenach systemem grupowym. W wyniku rozgrywek grupowych wyłoniono osiem zespołów do turnieju finałowego. Zakwalifikowały się do niego drużyny KP PSP Żywiec, KM PSP Katowice, KM PSP Gliwice, KP PSP Pszczyna, KM PSP Jastrzębie Zdrój, CS PSP Częstochowa i KP PSP Bielsko-Biała, a także gospodarze, którzy jak burza przeszli przez fazę grupową, wygrywając wszystkie swoje mecze.

Reprezentacja KP PSP w Wodzisławiu Śl. w fazie grupowej rozegrała następujące mecze:

  1. KP PSP Wodzisław Śl. : KW PSP Katowice – 8:0
  2. KP PSP Wodzisław Śl. : KP PSP Żywiec – 4:2
  3. KP PSP Wodzisław Śl. : KP PSP Zawiercie – 5:0
  4. KP PSP Wodzisław Śl. : KP PSP Jaworzno – 3:0
  5. KP PSP Wodzisław Śl. : KM PSP Częstochowa – 10:0

W meczu ćwierćfinałowym drużyna gospodarzy pokonała drużynę KP PSP Bielsko Biała stosunkiem 3:0, a w meczu, którego stawką był udział w finale, wodzisławianie pokonali sąsiadów z Jastrzębia-Zdroju (3:2). W meczu rozstrzygającym o wyniku całego turnieju spotkały się – podobnie jak podczas mistrzostw 2015 r. – drużyny z Wodzisławia Śl. oraz Gliwic. Po wyrównanym spotkaniu reprezentacja KM PSP Gliwice niestety po raz drugi okazała się lepsza od gospodarzy, zwyciężając dzięki bramce strzelonej w ostatniej minucie meczu. Tym samym strażacy z Gliwic na gościnnej ziemi wodzisławskiej po raz drugi zdobyli tytuł Mistrzów Śląska w piłce halowej strażaków 2017 r., a gospodarzom przypadło w udziale miejsce drugie. Na najniższym stopniu podium uplasowali się strażacy z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Najlepszym strzelcem Mistrzostw okazał się Robert Zbikowski (14 bramek) z KP PSP Wodzisław Śl. Z kolei najlepszym bramkarzem – Łukasz Groszak z KM PSP Gliwice. Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrano Grzegorza Kędzierskiego z CS PSP Częstochowa.

W uroczystości zamknięcia mistrzostw wziął udział m.in. zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego w Katowicach st. bryg. Arkadiusz Biskup, Główny Specjalista Komendy Wojewódzkiej w Katowicach bryg. Bogusław Dudek, Zastępca Wójta Gminy Lubomia Bogdan Burek, Komendant Powiatowy PSP w Wodzisławiu Śl. st. kpt. Marek Misiura. Po odczytaniu oficjalnego protokołu kończącego turniej zostały wręczone puchary, dyplomy oraz okolicznościowe nagrody i upominki.

W 25 – letniej historii rozgrywek wodzisławscy strażacy mają bogaty dorobek medalowy. Siedmiokrotnie zdobywali tytuł Mistrzów Śląska (2004, 2005, 2007, 2009, 2010, 2012, 2014) a sześciokrotnie – wicemistrza (1993, 2008, 2011, 2013, 2015, 2017).

Źródło: KP PSP Wodzisław Śl.; oprac. WPR