Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisławscy plastycy na plenerze w Tczewie - Powiat Wodzisławski

Wodzisławscy plastycy na plenerze w Tczewie

Na przełomie czerwca i lipca uczniowie Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim wzięli udział w wycieczce do Kociewia i Pomorza Gdańskiego.

Na zaproszenie starosty tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego sześć uczennic wraz z opiekunką mogło ciekawie i twórczo rozpocząć wakacje. Swój tygodniowy pobyt młodzież rozpoczęła od zwiedzenia powiatu tczewskiego i wyboru miejsc plenerowych. Tereny Kociewia zachwyciły młode plastyczki swym pięknem i różnorodnością przyrody, krajobrazu, kultury i architektury. Szczególne zainteresowanie wzbudził zabytkowy most nad Wisłą w Tczewie, a także zamek krzyżacki w Gniewie oraz rynek i urokliwe uliczki tego miasteczka.

Nasze plastyczki odwiedziły również Fabrykę Sztuk w Tczewie gdzie zobaczyły multimedialną wystawę poświęconą historii regionu. Dużą atrakcją było ponadto odwiedzenie dawnej stolicy Zakonu Krzyżackiego i jego zamku w Malborku. Gospodarze zorganizowali też wycieczkę do Centrum Promocji Regionu w Szymbarku z jego słynnym „Domem Do Góry Nogami” oraz do Trójmiasta.

Dzięki serdecznemu przyjęciu, ogromnej gościnności i świetnej organizacji ze strony gospodarzy, tygodniowy pobyt upłynął młodzieży bardzo szybko i w bardzo miłej atmosferze. Jako podziękowanie uczennice wodzisławskiego „Plastyka” przekazały organizatorom prace stworzone podczas kociewskich plenerów. Już niedługo zawisną one na ścianach tczewskiego Starostwa Powiatowego, a w przyszłości powędrują do gości odwiedzających stolicę Kociewia.

Jak podkreśla opiekunka młodzieży, nauczycielka w Liceum Plastycznym Agnieszka Kawa, tygodniowy pobyt w powiecie tczewskim dał uczennicom możliwość kreatywnego spędzenia czasu i podszkolenia swych umiejętności plastycznych, poszerzył ich wiedzę na temat bogatej historii i kultury regionu oraz w sposób bezpośredni przyczynił się do korzystania z dobrodziejstw przyrody. – A niesamowita gościnność i serdeczność gospodarzy na długo pozostanie w naszej pamięci – podkreśla nauczycielka.