POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

„Sielskie klimaty”

Laureaci „Sielskich Klimatów 2017” z Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim nagrodzeni!

3 listopada w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach przy ulicy Ułańskiej odbył się uroczysty finisaż wystawy poplenerowej „Sielskie Klimaty 2017”, w czasie którego czwórka naszych uczniów otrzymała nagrody. Laureatami tegorocznej edycji  są: Paulina Czuchowska z klasy 2 LP za wyróżnienie (w czwartej kategorii), Patrycja Kowol z klasy 1 LP – za drugą nagrodę (w trzeciej kategorii), Kacper Musur z klasy 3 OSSP – za trzecią nagrodę (w trzeciej kategorii) oraz Małgorzata Krypczyk z klasy 1 LP – za wyróżnienie (w trzeciej kategorii).

W tym doniosłym wydarzeniu  Szkołę reprezentowało grono kilkunastu uczniów z Liceum Plastycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Wodzisławiu Śląskim, będących autorami plenerowych obrazów powstałych 5 października w chorzowskim Skansenie. Spośród wielu prac, bo prawie 1200 uczestników w różnym wieku brało udział w wydarzeniu, Jury wyłoniło dzieła, w ciekawy sposób interpretujące wiejski krajobraz ze sztafażem stuletnich, zabytkowych obiektów, chat, spichlerzów i młynów.

Tym bardziej cieszy, iż tak wiele prac naszych uczniów zostało zaprezentowanych na wystawie. Pejzaże tworzone były w niesprzyjających warunkach. Stanowiły za to owoc spotkania różnych wrażliwości. I jak podkreśla Jacek Kurek, znany historyk-kulturoznawca, eseista, poeta, znawca muzyki i malarstwa: „Jest to zatem zetknięcie wielu wrażliwości w jednej przestrzeni umiłowania piękna”.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów!