Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego

XXVIII sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego odbędzie się 30 marca w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92a. Rozpoczęcie o godz. 14.00.

logo powiatu wodzisławskiego

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie wniosków o zmianę porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z obrad XXVII sesji Rady Powiatu.
4. Informacja Prokuratora Rejonowego o stanie przestępczości i jej zwalczaniu w Powiecie Wodzisławskim.
5. Sprawozdanie z działalności Komendanta Powiatowego Policji za 2016 rok oraz informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w Powiecie Wodzisławskim.
6. Sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2016 – 2019.

7. Ocena stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zabezpieczenia przeciwpowodziowego w Powiecie Wodzisławskim:
a) Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego Powiatu w 2016 roku,
b) Informacja Starosty Wodzisławskiego o stanie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w Powiecie Wodzisławskim w 2016 roku.

8. Sprawozdania:
a) Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie od XXVII sesji,
b) z Programu opieki nad Zabytkami Powiatu Wodzisławskiego za okres 2 lat (2015 – 2016),
c) z wykonania uchwał Rady Powiatu Wodzisławskiego za II półrocze 2016 roku.

9. Interpelacje i zapytania radnych.

10. Rozpatrzenie projektów uchwał w następujących sprawach:
a) dostosowanie sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawa – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych, na okres od dnia 1 września 2017 roku do dnia 31 sierpnia 2019 roku,
b) podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,
c) zmiany uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego Nr XXV/319/2016 z dnia 22 grudnia 2016 roku w sprawie budżetu Powiatu Wodzisławskiego na 2017 rok wraz z załącznikami,
d) zmiany uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego Nr XXV/318/2016 z dnia 22 grudnia 2016 roku w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wodzisławskiego na lata 2017 – 2032.

11. Rozpatrzenie projektów uchwał Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej w sprawie:
a) przyjęcia stanowiska w związku z projektem ustawy Prawo Ochrony Środowiska,
b) przyjęcia oświadczenia w związku z projektem ustawy Prawo Ochrony Środowiska.

12. Odpowiedzi na zapytania i interpelacje radnych.
13. Wnioski i oświadczenia radnych.
14. Informacje bieżące.
15. Zamknięcie obrad XXVIII sesji.