Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Są pieniądze na poszerzenie oferty edukacyjnej rydułtowskiego liceum - Powiat Wodzisławski

Są pieniądze na poszerzenie oferty edukacyjnej rydułtowskiego liceum

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego wyraził zgodę na realizację dodatkowych zajęć z zakresu edukacji policyjnej, ratownictwa medyczno – pożarniczego oraz edukacji kulturalno – medialnej w Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.

Zgodnie z wnioskiem dyrektora szkoły Piotra Skowronka, zajęciami zostaną objęci uczniowie klas pierwszych i drugich. Ich celem jest poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły, a równocześnie perspektyw zawodowych uczniów. – Rodzice i uczniowie mają pełną świadomość, iż zajęcia te nie dają uprawnień zawodowych, a stanowią rodzaj preorientacji zawodowej – wyjaśnia dyrektor. Mimo to wielu absolwentów rydułtowskiego liceum wybiera dalszą ścieżkę kariery zawodowej i edukacji w oparciu właśnie o dodatkowe zajęcia. Jest to szczególnie zauważalne wśród młodzieży z profilu tzw. edukacji policyjnej. Koszt dodatkowych zajęć to ponad 16 tys. zł.