Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rusza remont ulicy Traugutta w Pszowie - Powiat Wodzisławski

Rusza remont ulicy Traugutta w Pszowie

Wkrótce rozpocznie się remont kolejnego odcinka ulicy Traugutta w Pszowie. Tym razem modernizowana będzie nawierzchnia jezdni od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 933 (ulicą Pszowską) w kierunku dworca autobusowego. Kierowcy w tym rejonie muszą się liczyć z utrudnieniami, ponieważ na czas prowadzenia robót wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

Przypomnijmy, że w 2013 r. ulica Traugutta była przebudowywana w ramach tzw. schetynówki. Inwestycja obejmowała wówczas kompleksową modernizację drogi na długości ponad pół kilometra, gdyż na tyle pozwalała wtedy dokumentacja. Wkrótce rozpocznie się remont nawierzchni i odwodnienia kolejnego odcinka drogi od dworca autobusowego w kierunku skrzyżowania z drogą wojewódzką 933 – ulicą Pszowską.

W połowie września Powiatowy Zarząd Dróg przekazał plac budowy Przedsiębiorstwu Robót Drogowych Sp. z o.o. w Raciborzu.  Zatwierdzona też już została tymczasowa organizacja ruchu na remontowanym odcinku. Na czas prowadzonych prac w rejonie inwestycji obowiązywać  będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. W godzinach, w których nie będą prowadzone roboty, przejazd będzie możliwy po remontowanej nawierzchni. Inwestycja kosztować będzie 126 tys. zł i rozpocznie się w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Planowany termin jej zakończenia to połowa listopada.