Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Obchody "Dnia Życzliwości" w ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

Obchody „Dnia Życzliwości” w ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim

Już wkrótce (w poniedziałek 20 listopada) harcerze i zuchy z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Kopernika 71 w ramach obchodów Dnia Życzliwości organizują spotkanie poetyckie z Elżbietą Zarembą.

Oprócz poetki organizatorzy zaprosili także dyrekcję szkoły,  ks. Grzegorza Uszoka i społeczność lokalną. Wydarzenie to będzie miało miejsce w sali konferencyjnej ZPSWR  o godz. 9.00.

Wiersze to dla mnie po prostu życie  – tak pięknie i skromnie mówi o  swoim pisaniu Elżbieta Zaremba –  poetka, pisarka i po trochu malarka  (sama wykonuje ilustracje do swoich książek), pochodząca z Pionek, absolwentka lubelskiego KUL-u, emerytowana polonistka związana z naszym regionem., Elżbieta Zaremba obecnie mieszka Gołkowicach.

Jest współautorką kilku tomików poetyckich, takich jak: „Dialog z Panem Bogiem”, „Bezgadzia planeta”, „Zimowa sanna”, „Polskie kolędowanie”, „W blasku księżyca”, „Na progu wiosny”, „Kareta pełna marzeń”, „Pasterz na barce miłości”, oraz autorką tomików wierszy : „Wiersze” , „Zwierzenia”. Jest laureatką nagród w dziedzinie kultury, ale przede wszystkim jest osobą twórczą, wrażliwą i niezwykle ciepłą. Ofiarowuje innym to, co jest w życiu najcenniejsze: miłość, przyjaźń, troskę i odpowiedzialność za drugiego człowieka.

Tradycja obchodów Dnia Życzliwości uczniów placówki na Kopernika ze społecznością lokalną  ma  już parę lat. Za każdym razem spotkania te obfitują w  radość, wzruszenia, wspólnie wykonane „dzieła” artystyczne i zacieśnianie wzajemnych relacji.