Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowy samochód rozpoznawczo – ratowniczy dla wodzisławskich strażaków - Powiat Wodzisławski

Nowy samochód rozpoznawczo – ratowniczy dla wodzisławskich strażaków

W piątek przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego. Kluczyki do Nissana Nawary wręczyli Starosta Powiatu Wodzisławskiego Tadeusz Skatuła i Prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca.

Nissan Nawara jest pięcioosobowym samochodem o napędzie terenowym. Ma on przestronny przedział ładunkowy, wyposażony jest w hak holowniczy. Pozwala na dotarcie do trudnodostępnych miejsc i dostarczenie potrzebnego sprzętu, między innymi łodzi pływających czy wysokowydajnych pomp. – Doświadczenia ostatnich lat pokazały, że właśnie takiego środka transportu brakowało nam podczas wielu akcji ratowniczo-gaśniczych – mówi Komendant PPSP Marek Misiura.

Całkowita wartość samochodu wyniosła 100 tys. zł, po 50% środków przekazało Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Wodzisławia  Śl.