Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowe autobusy ruszyły na trasę - Powiat Wodzisławski

Nowe autobusy ruszyły na trasę

W środę 13 września symbolicznie zostały przekazane dla PKS Racibórz kolejne dwa nowoczesne autobusy, które jeszcze tego samego dnia wyjechały w trasę na liniach organizowanych przez Powiat Wodzisławski

Są to autobusy czeskiej marki SOR CN12.3. Autobusy są niskopodłogowe, posiadają rampę oraz miejsce wydzielone dla wózków. Są wyposażone w klimatyzację, posiadają silnik spełniający normy spalin Euro 6 i spalają tylko około 23 litry paliwa na 100 km. Koszt zakupu to około 1,5 mln zł.

Kluczyki do nowych autobusów oraz dowody rejestracyjne prezesowi PKS Racibórz Damianowi Knurze wręczył starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka, starosta raciborski Ryszard Winiarski i członek zarządu powiatu Leszek Bizoń.

Starosta raciborski cieszy się ze współpracy z Powiatem Wodzisławskim:

STAROSTA RACIBORZ

Nowe autobusy chwali prezes Damian Knura:

KNURA

Starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka zaznacza, że to nie koniec modernizacji powiatowego taboru:

STAROSTA TABOR

Starosta podkreśla też znaczenie współpracy pomiędzy powiatem a gminami:

STAROSTA TABOR2