Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nie wiesz co chcesz robić w życiu? Chcesz wiedzieć czy dobrze zaplanowałeś swoją karierę? - Powiat Wodzisławski

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. zaprasza do udziału w badaniu predyspozycji zawodowych.

Osoby bezrobotne i poszukujące pracy, zarejestrowane w wodzisławskim urzędzie pracy, mogą zgłosić się na badanie polegające na wypełnieniu Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych. Wynik takiego testu pomaga doradcom zawodowym w pracy z osobami zgłaszającymi się do urzędu o pomoc. – Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych polega na poznaniu i diagnozie własnych predyspozycji, zainteresowań i umiejętności zawodowych, wyborze lub zmianie zawodu, określeniu kierunku kształcenia lub szkolenia czy poznaniu przyczyn niepowodzeń zawodowych – mówi Angelika Krzywodajć, kierownik Referatu ds. Pośrednictwa zawodowego i szkoleń w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Test zbudowany jest z 224 pytań w wersji dla młodzieży i 209 pytań w wersji dla dorosłych. Wypełnienie KZZ, w zależności od indywidualnego tempa pracy, zajmuje od 40 do 60 min.
Po wypełnieniu kwestionariusza osoba badana otrzymuje informację o swoich zainteresowaniach i predyspozycjach zawodowych w formie raportu, zawierającego opis wyników uzyskanych w 12 skalach. W ubiegłym roku za pomocą tego narzędzia zostały zbadane predyspozycje zawodowe 67 osób.

Badanie predyspozycji jest bezpłatne. Osoby zainteresowane testem proszone są o wcześniejsze uzgodnienie terminu badania z doradcą zawodowym w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śl  – pokój 36a lub telefonicznie 32 459 29 58.