Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nagrody w dziedzinie kultury i sportu – zgłoś kandydata! - Powiat Wodzisławski

Nagrody w dziedzinie kultury i sportu – zgłoś kandydata!

Powiat Wodzisławski co roku przyznaje nagrody i wyróżnienia w dziedzinie sportu oraz nagrody w dziedzinie kultury. Właśnie rusza nabór wniosków.

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego informuje, że do 31 marca można składać wnioski o przyznanie Nagród Powiatu Wodzisławskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz wnioski o przyznanie Nagród i Wyróżnień Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu.

Nagroda w Dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury może zostać przyznana: artystom, wykonawcom, instruktorom, organizatorom i promotorom działalności kulturalnej, popularyzatorom kultury i popularyzatorom ochrony dóbr kultury oraz innym podmiotom prowadzącym działalność kulturalną.

Nagroda ta przyznawana jest za:

• osiągnięcia o istotnym znaczeniu, a w szczególności za uzyskanie wysokich miejsc w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich lub wojewódzkich w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury,
  • całokształt działalności kulturalnej, za wieloletnie, wybitne osiągnięcia oraz zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę,
  • pracę na rzecz kultury, popularyzację i upowszechnianie kultury oraz podnoszenie jej jakości na terenie powiatu wodzisławskiego.

Każdy spośród nagrodzonych może otrzymać tylko jedną nagrodę za to samo osiągnięcie i tylko jedną nagrodę za całokształt działalności.

Szczegółowe informacje: POBIERZ
Wzór wniosku o przyznanie Nagrody można pobrać – TUTAJ
lub w kancelariach Starostwa Powiatowego przy ul. Bogumińskiej 2 lub ul. Pszowskiej 92a.

Zobacz:

Termin składania wniosków upływa w dniu 31 marca 2014r.

Nagrody lub Wyróżnienia w Dziedzinie Sportu mogą otrzymać:

• zamieszkałe na terenie powiatu wodzisławskiego osoby fizyczne za osiągnięte wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,
  • zamieszkali na terenie powiatu wodzisławskiego trenerzy prowadzący szkolenie zawodników, osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,
  • zamieszkali na terenie powiatu wodzisławskiego trenerzy i inne osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej.

Z wnioskiem o przyznanie Nagrody lub Wyróżnienia w Dziedzinie Sportu mogą wystąpić:

• jednostki organizacyjne i podmioty, których przedmiotem działalności statutowej jest kultura fizyczna, mające siedziby na terenie powiatu wodzisławskiego,
  • organizacje pozarządowe działające w zakresie kultury fizycznej, mające siedziby
  • lub działające na terenie powiatu wodzisławskiego,
  • Starosta Wodzisławski,
  • prezydent miasta, burmistrz, wójt gminy z terenu powiatu wodzisławskiego,
  • Komisja Rady Powiatu Wodzisławskiego właściwa ds. kultury fizycznej,
  • szkoły i inne placówki oświatowe.

Szczegółowe informacje: POBIERZ
Wzór wniosku o przyznanie Nagrody i Wyróżnienia można pobrać TUTAJ
lub w kancelariach Starostwa Powiatowego  w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2 lub przy ul. Pszowskiej 92a.

Zobacz:

Termin składania wniosków upływa w dniu 31 marca 2014 r.