Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Muszkieterowie i PCK zbierają krew dla Polski. Dołącz i Ty do konwoju! - Powiat Wodzisławski

Muszkieterowie i PCK zbierają krew dla Polski. Dołącz i Ty do konwoju!

32,4 litra krwi zebrał Konwój Muszkieterów w dwóch akcjach w Rydułtowach, które odbyły się w maju i w lipcu. Teraz konwój przejedzie jeszcze przez Radlin i Wodzisław Śl. Akcje zbiórek krwi w naszym powiecie objął honorowym patronatem Starosta Wodzisławski, a także włodarze poszczególnych miast.

Najbliższa akcja odbędzie się w sobotę 13 sierpnia w Radlinie przy sklepie Intermarche (ul Mariacka 38). Krew będzie można oddać w ambulansie RCKiK od 9:00 do 14:00.  W ramach akcji przewidziano liczne atrakcje. Wśród dawców rozlosowanych zostanie 10 dobrze wyposażonych apteczek, prowadzone będą szkolenia i ćwiczenia z pierwszej pomocy, a najmłodsi będą mogli uczestniczyć dodatkowo w zabawach rysunkowych.

Dołącz i Ty do konwoju!

Do konwoju może dołączyć każdy zdrowy człowiek, od 18 do 65 roku życia (nowi dawcy do 60 lat). Przychodząc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty i być po lekkostrawnym, ubogim w tłuszcze posiłku. Już dzień przed oddaniem krwi należy pić więcej płynów, najlepiej słodkich. 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać napojów alkoholowych.

Każda oddana krew jest poddawana wielu badaniom, dlatego ratując innych chronimy także własne zdrowie.

Ostatnia akcja z Muszkieterami odbędzie się w sobotę, 3 września w Wodzisławiu Śl.